Lvíčata se umístila na 3. místě v šifrovací hře v Benešově

12.12.2013 12:44

7. ročník skautských závodů „V BENEŠOVĚ STRAŠÍ 2013“

- se konal 23. 11. 2013 v Benešově u Prahy. Tohoto celostátního závodu se zúčastnil pětičlenný tým skautů a skautek ze Štěpánova a Liboše (Veverka, Vlček, Štěpánka, Ptáče, Šíp).

Podstatou závodu je noční orientační běh městem ztížený zašifrováním orientačních bodů.

Závodníci musí vyluštit 10různých šifer s názvy ulic v Benešově a najít je podle plánu města. Jak je patrné z názvu závodu, na každé zašifrované adrese najdou závodníci strašidlo, které jim dá za správně vyluštěnou šifru lísteček s body. A to vše v časovém limitu max. 1,5 hodiny.

Ze 16 závodních týmů ve věkové kategorii skautky a skauti (11 – 15 let) se naše družstvo umístilo na krásném 3. místě a ze závodu si kromě diplomů dovezli i společenskou hru Dobble. Byl to tvrdý boj, prosadit se v konkurenci místních závodníků z Benešova, Vlašimi, Čerčan a okolí, kteří okresní město Benešov znají jako své boty.

Byli jsme jediný(!) závodní tým z Moravy, ale zřetelně jsme všem předvedli, že i skauti na Moravě ovládají šifry a orientaci v neznámém terénu. Zároveň jsme přivezli do Benešova i jediné Moravské strašidlo -ježibabu s kocourem, kterou představovala jedna z našich vedoucích - Kristina Záchová.

Příští rok pojedeme závodit zase a budeme se snažit sebrat místním skautům vítězství!