Ringoturnaj 22.2.2009

14.10.2009 20:43

 

Toho dne nám přálo štěstí. Kdybychom se vydali na jakoukoli výpravu do okolí Olomouce, beznadějně bychom zapadli do závějí. Naštěstí se na Den sesterství konal jenom turnaj v ringu, příjemném sportu, který si můžete hrát i v tělocvičně. Po nějaké době se tak konala středisková akce, sice velmi skromná, ale myslím, že nakonec i poměrně zdařilá.

            Po počátečních problémech se sítí a s vyznačením hřišť, které byly nakonec úspěšně vyřešeny pomocí lepicí textilní pásky, a několika střetech s paní, patrně zaměstnankyní ZŠ Zeyerova, jejímž životním posláním je bránit obutým lidem ve vstupu do tělocvičny, mohl turnaj směle začít. Organizátory jenom zmátl počet týmů, z turnaje pro mladší členy se totiž vyklubal turnaj víceméně roverský, ve vlčácko-světluškovské kategorii totiž byly pouhé dva týmy, ve skautské kategorii rovněž, jenom týmů roverských se sešlo hned sedm včetně hostů z šestého střediska.

            Hned po prvních zápasech začínalo být jasné, jak bude asi vypadat konečné pořadí; v mladších kategoriích. Starší Ostnovci ve vyrovnaném utkání porazili mladší Ostnovce, na druhém hřišti zase starší Šotci porazili mladší Šotky, žádné velké překvapení se tedy nekonalo. Jen o málo zamotanější byla situace ve dvou roverských skupinách, Pařezi porazili Zlatá třicátá a zajistili si postup ze tříčlenné skupiny, na druhé straně mezi nejnapínavější zápasy patřilo utkání Dva a půl chlapa vs. Stařenky, které se rozhodlo až ve třetím setu.

            Celý turnaj se jinak nesl ve velmi přátelské, skoro bych řekl rodinné atmosféře, nešlo o žádná vyhrocená střetnutí, hrálo se uvolněně, bez vypjatých emocí, spíš pro radost ze hry než pro nějaké velké vítězství. Bílá Růže (ostnovecká vlčata) mezitím porazila Vevýšky (šotkovský tým světlušek) a Svišti (ostnovečtí skauti) si poradili s Likvidátory (šotkovský tým skautek), o pořadí v mladších kategoriích tedy bylo rozhodnuto. Mezitím se také rozhodlo o postupujících do roverského semifinále, z tříčlenné skupiny se dostaly do vyřazovacích bojů týmy Pařezi a Zlatá třicátá, ze čtyřčlenné potom Dva a půl chlapa a Stařenky.

            Zhruba o půl jedné Brácha vyhlásil pořadí skautské a vlčácké kategorie, předal bonbony a čokolády a členi se odebrali domů. Roverský turnaj ještě zdaleka neskončil. Ve vyřazovacích zápasech si nakonec nejlépe vedli Pařezi a v celém turnaji zvítězili. Druhé místo obsadili Dva a půl chlapa, v zápase o místo třetí byly lepší Stařenky.

            Po bleskovém úklidu tělocvičny, krátkém tlachání v kroužku před školou (někdy by se z toho mohla stát samostatná středisková akce) a pojídání čokolády jsme vyrazili po namrzlých olomouckých chodnících domů.

            Stane se ringo turnaj tradiční střediskovou akcí..? Nechme se překvapit.               

                                                                                                                    Vojta

—————

Zpět